Incendiu violent, în Pitești: un restaurant a fost înghițit de flăcări

Incendiu violent, în Pitești: un restaurant a fost înghițit de flăcări
Aproximativ 50 de oameni, dintre care 8 angajați, au fost evacuați
Clipe de groază pentru clienții și angajații unui restaurant din Pitești. Aproximativ 50 de oameni, dintre care 8 angajați, au fost evacuați. Din fericire, pompierii au intervenit rapid și nimeni nu a fost rănit. Incendiul a fost atât de violent, încât flăcările au putut fi văzute de la câțiva kilometri distanță, iar pagubele sunt uriașe.
Aproximativ 50 de oameni se aflau în restaurant atunci când flăcări uriașe au cuprins acoperișul acestuia, iar un fum dens a pătruns în încăpere. Flăcările s-au extins rapid până la etajul 1 al clădirii în care funcționa restaurantul.
Pompierii au intervenit înainte ca focul să ajungă și la celelalte clădiri din zonă.

Din fericire, majoritatea clienților și angajaților s-au autoevacuat până la sosirea echipajelor și nimeni nu a fost rănit.
Din primele informații, incendiul ar fi fost provocat de un scurtcircuit. Pagubele sunt însă uriașe.
Oamenii legii vor face și o anchetă pentru a vedea dacă localul avea toate avizele și autorizațiile de securitate la incendiu de la Inspectoratul pentru Situații de Urgență.
Sursa: Realitatea de Arges
Citește și:
- 11:18 - ANM anunță o răcire accentuată a vremii: ploi abundente, vânt puternic și ninsori în următoarele zile
- 08:20 - 40 de minute de coșmar: Copii blocați la 5 metri înălțime, cu capul în jos, într-un carusel din Caransebeș
- 08:17 - Război în Ucraina: tensiuni fără precedent la Kremlin și scenarii privind „Operațiunea Amurg”
- 08:08 - Război în Orientul Mijlociu. Iranul acuză SUA de atac asupra unei nave în Golful Oman și amenință cu repersalii
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News













