NOI DETALII ȘOCANTE DIN DOSARUL DOCTORIȚELOR DE LA SPITALUL SFÂNTUL PANTELIMON

NOI DETALII ȘOCANTE DIN DOSARUL DOCTORIȚELOR DE LA SPITALUL SFÂNTUL PANTELIMON
Noi detalii din dosarul doctorițelor de la Spitalul Sfântul Pantelimon.
Noi detalii din dosarul doctorițelor de la Spitalul Sfântul Pantelimon.
La percheziții, anchetatorii ar fi găsit în casa uneia dintre doctorițele arestate o listă cu pacienții decedați în luna aprilie.
În dosarul morților suspecte de la Spitalul Sf. Pantelimon unde două doctorițe sunt arestate sub acuzație de tentativă la omor, respectiv omor cu premeditare „pentru a elibera paturi”, apar noi și noi dovezi ale comportamentului celor două doctorițe. Procurorii îl numesc „absolut inuman”.
Totul a pornit în luna aprilie, când 14 pacienți internați în secția ATI a Spitalului Sf. Pantelimon, au murit în decurs de trei zile. O sesizare a pornit ancheta care a scos la lumină ceea ce procurorii numesc un comportament „absolut inuman, provocarea decesului persoanelor pentru eliberarea paturilor de la ATI”.
Sursa: Realitatea de Arges
Citește și:
- 21:38 - Dosarele despre OZN-uri, pe masa Casei Albe. Trump vrea transparență, specialiștii cer prudență
- 20:48 - Imagini în premieră din buncărele subterane ale Kievului. De unde a condus Zelenski rezistența Ucrainei
- 19:59 - Vladimir Putin, mesaj dur pentru Ucraina la patru ani de la începerea războiului: „Vor merge până la un punct extrem şi apoi vor regreta”
- 19:03 - Pierderile reale ale armatei ruse, tabu la Moscova. Ce ascunde Kremlinul în spatele codului „Cargo 200”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News
_fa0439aeae.webp)








