Advertising
Motorina depășește 10 lei pe litru, Bolojan nu vrea tăieri: scumpirile în lanț aduc românii în pragul sărăciei. Scenariu îngrijorător: carburanți pe cartelă

Motorina depășește 10 lei pe litru, Bolojan nu vrea tăieri: scumpirile în lanț aduc românii în pragul sărăciei. Scenariu îngrijorător: carburanți pe cartelă
Scris de Daniel Onescu Publicat: 21 mar. 2026, 10:44
Nicio zi fără scumpiri la pompă! Un litru de motorină depășește 10 lei în timp ce benzina a ajuns foarte aproape de acest prag. PSD și AUR îi cer premierului Ilie Bolojan să adopte de urgență măsuri în acest sens. În același timp, experții vorbesc despre faptul că și în România ar putea fi introdusă în curând măsura benzinei pe cartelă.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:38Misiune contracronometru în Cheile Bicazului. Salvamontiștii caută doi turiști care s-au rătăcit într-o zona cu pericol de cădere în gol
- 18:26Vântul puternic a făcut prăpăd în județul Bihor. Mai mulți copaci au fost doborâți pe carosabil
- 12:52Ministerul Sănătății: recomandări esențiale pentru populație în timpul valului de caniculă
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News



























