Advertising
CEL PUŢIN PATRU PERSOANE AU FOST UCISE ÎN ORAŞUL IZIUM ÎN URMA UNUI ATAC RUSESC CU RACHETĂ
4 feb. 2025, 13:26

CEL PUŢIN PATRU PERSOANE AU FOST UCISE ÎN ORAŞUL IZIUM ÎN URMA UNUI ATAC RUSESC CU RACHETĂ
Alte cel puţin 17 persoane au fost rănite
Cel puţin patru persoane au fost ucise şi alte cel puţin 17 au fost rănite în oraşul Izium din regiunea Harkiv din estul Ucrainei.
Cel puţin patru persoane au fost ucise şi alte cel puţin 17 au fost rănite în oraşul Izium din regiunea Harkiv din estul Ucrainei, a anunţat marţi guvernatorul regional.
Guvernatorul Oleh Siniehubov a spus că forţele ruse au folosit probabil o rachetă balistică pentru a executa atacul, pe baza informaţiilor preliminare, transmite REUTERS preluată de RADOR RADIO ROMÂNIA.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 15:45 - Dan Dungaciu (prim-vicepreședinte AUR): „10 mai – Ziua României Moderne și a părinților fondatori”
- 15:43 - Gest șocant: un bărbat a distrus cu sapa cunoscuta frească „Moartea care râde”, aflată pe zidul unei biserici‑monument istoric din Argeș
- 15:38 - Debitul Dunării la intrarea în România este de peste două ori mai mic decât media lunii mai
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News













