Actualitate· 1 min citire

A condus fără permis mașina tatălui

A condus fără permis mașina tatălui

A condus fără permis mașina tatălui

Realitatea de Arges
Scris de Realitatea de Arges Publicat: 7 mai 2021, 17:22

A fost întocmit dosar penal

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Lunca Corbului au depistat un tânăr de 18 ani, din comuna Hârsești, care conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, fără a decide permis de conducere.

Totodată, din verificări s-a stabilit că tânărul ar fi sustras autoturismul tatălui său din curtea locuinței, fără acordul acestuia.

A fost întocmit dosar penal conform art. 228, 230 și 335 din Codul Penal.


Sursa: Realitatea de Arges

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News