PRIMĂRIA MIOVENI COLECTEAZĂ DONAȚII PENTRU SINISTRAȚII DIN SUDUL MOLDOVEI

PRIMĂRIA MIOVENI COLECTEAZĂ DONAȚII PENTRU SINISTRAȚII DIN SUDUL MOLDOVEI
Primăria orașului Mioveni organizează o campanie de donații pentru persoanele afectate de inundațiile recente.
Primăria orașului Mioveni organizează o campanie de donații pentru persoanele afectate de inundațiile recente.
Primăria orașului Mioveni a desfășurat o campanie de donații în perioada 18-25 septembrie, pentru persoanele afectate de inundațiile din sudul Moldovei. S-au strâns peste 2 tone de alimente neperisabile, lenjerii, pilote, pături, perne și produse de igienă. Miercuri dimineață, transportul a plecat către Crucea Roșie Galați. „Mulțumim unităților de învățământ, elevilor, profesorilor, persoanelor care au donat, precum și societăților SC Servicii Edilitare pentru Comunitate Mioveni SRL și SC Servicii Generale Mioveni SRL pentru sprijinul acordat”, a transmis Primăria Mioveni.
Sursa: Realitatea de Arges
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:18 - Presa din Turcia, critică dură la adresa lui Mirel Rădoi după seria neagră de la Gaziantep: „Sezon încheiat dezastruos”
- 15:35 - Scandal mortal după un grătar în Brăila. Un bărbat a murit după ce a fost atacat cu cuțitul de un vecin
- 14:53 - Dronă rusească, atac asupra unui cargou chinezesc în Marea Neagră. Kievul acuză: „Nici aliații Moscovei nu sunt în siguranță”
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News














