Opt persoane au fost evacuate după ce un autoturism a avariat o țeavă de gaze în Argeș

Opt persoane au fost evacuate după ce un autoturism a avariat o țeavă de gaze în Argeș
Opt persoane au fost evacuate, marți, în localitatea Rucăr
Opt persoane au fost evacuate, marți, în localitatea Rucăr, după ce un autoturism a lovit și a avariat o țeavă de gaze, potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Argeș.
Accidentul s-a produs pe DN 73, iar circulația între Câmpulung și Brașov a fost oprită temporar.
„A fost vorba despre un eveniment în care un vehicul a părăsit partea carosabilă, avariind un gard și o țeavă de gaz, înregistrându-se scurgeri în atmosferă. Ca și măsură de siguranță, s-a dispus oprirea traficului rutier pe ambele sensuri de mers, iar la recomandarea colegilor noștri, opt persoane au fost evacuate din două gospodării aflate în apropierea locului unde s-a produs evenimentul”, au anunțat reprezentanții ISU Argeș.
Pompierii au intervenit preventiv prin crearea unei perdele de apă pentru disperarea gazului, până la sosirea unei echipe specializate a companiei de distribuție. În urma incidentului nu s-au înregistrat victime, precizează ISU Argeș.
Sursa: Realitatea de Arges
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 11:27 - Trei coliere de aur de peste 300 de grame şi vechi de 3000 de ani, descoperite în Prahova
- 11:04 - Ploi torențiale și vijelii în mai multe județe
- 10:24 - Statul le-a cerut banii pe alocație înapoi, după ce le-a murit copilul!
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News














