Un medic de la Spitalul Fundeni a ameninţat cu arma un şofer în trafic

Un medic de la Spitalul Fundeni a ameninţat cu arma un şofer în trafic
Un medic de la Spitalul Fundeni a ameninţat cu arma un şofer în trafic
Un chirurg de la Spitalul Fundeni din București se află în centrul unei investigații după un incident șocant petrecut în trafic. Un șofer l-a acuzat că l-a amenințat cu un pistol după ce au avut o dispută pe șosea. Autoritățile au fost alertate și au reușit să-l găsească pe medic în parcarea spitalului.Conform relatărilor, medicul ar fi scos arma în scop intimidatoriu în timpul conflictului. În urma intervenției poliției, în mașina sa au fost descoperite două pistoale de tip airsoft și o macetă. Incidentul a avut loc în dimineața aceasta în apropierea Spitalului Fundeni.Chirurgul oncolog Mihai Eftimie se pare că s-a implicat într-o altercație cu un șofer de ridesharing pe drumul către spital, după ce acesta din urmă a schimbat brusc banda de circulație. Situația a escaladat atunci când cei doi șoferi s-au oprit unul lângă celălalt, iar medicul a scos unul dintre pistoalele airsoft pe care le deținea în mașină, îndreptându-l către celălalt conducător auto.Medicul a fost condus la audieri, iar un dosar penal pentru amenințare a fost deschis împotriva sa. Într-o declarație ulterioară, el a recunoscut că gestul său a fost nejustificat și a subliniat că incidentul a avut loc într-un moment de surmenaj. Totodată, a menționat că acest eveniment nu reflectă activitatea sa ca medic și nici standardele morale ale Spitalului Fundeni.Este important de menționat că medicul a transmis că s-a simțit amenințat de acțiunile șoferului și a ridicat arma de airsoft într-o încercare de a preveni escaladarea conflictului. Cu toate acestea, gestul său rămâne nejustificat și regretabil conform propriilor sale declarații.
Sursa: Realitatea de Arges
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 07:50 - Angajații din sănătate protestează joi la Ministerul Muncii împotriva noii legi a salarizării
- 14:46 - Autoritățile ucrainene se pregătesc pentru încă doi-trei ani de război. Kievul respinge informațiile și vorbește despre „dezinformare”
- 13:37 - Țigările electronice și vape-urile, mai aproape de interdicție în spațiile publice. Proiectul a trecut de Senat
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News














