Advertising
Sindicatele anunță proteste cu sute de mii de oameni, în luna aprilie, și acuză guvernul Bolojan că refuză dialogul social

Sindicatele pregătesc un protest uriaș
Scris deAndreea Damian
Publicat15 mar. 2026, 14:22
SursăRealitatea.net
Sindicatele pregătesc un protest cu 200 de mii de oameni în fața Palatului Victoria la finalul lunii aprilie. Acestea transmit că legea bugetului este o lege a genocidului, iar românii sunt din nou sacrificați de stat prin taxe, impozite și venituri înghețate.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 17:27Toată România îl așteaptă! David Popovici poate scrie din nou istorie la Europene. Când are loc finala
- 16:57Scandal în închisoarea din Miami! Andrew și Tristan Tate se plâng de condițiile din celule: „Era prea întuneric ca să citim”
- 16:14Noua taxă europeană începe să-și arate efectele: comenzile de pe Temu, Shein și AliExpress s-au prăbușit
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News


























