CRINEL NICU GROSU, NUMIT ŞEF AL CORPULUI DE CONTROL AL PREMIERULUI ILIE BOLOJAN

CRINEL NICU GROSU, NUMIT ŞEF AL CORPULUI DE CONTROL AL PREMIERULUI ILIE BOLOJAN
Postul de şef al Corpului de Control al premierului a rămas vacant la începutul lunii iulie
Guvernul a anunţat, vineri seară, că premierul Ilie Bolojan l-a numit pe Crinel Nicu Grosu în funcţia de şef al Corpului de Control al Prim-Ministrului, cu rang de secretar de stat.
Decizia a fost publicată în Monitorul Oficial.
Născut în 15 noiembrie 1978, Crinel Nicu Grosu a urmat Facultatea de Drept din cadrul Academiei de Poliţie “Alexandru Ioan Cuza” şi a urmat un master în Relaţii Internaţionale şi Instituţii Europene.
Din iulie 2025, el era împuternicit şef al Biroului Operativ din cadrul Serviciului Special din Direcţia Generală Anticorupţie – Ministerul Afacerilor Interne.
Postul de şef al Corpului de Control al premierului a rămas vacant la începutul lunii iulie, după ce Adrian Nicuşor Nica a fost numit preşedinte al Fiscului.
Citește și:
- 07:34 - Noapte de foc în Orientul Mijlociu: Iranul lovește baze americane, Israelul bombardează masiv
- 14:57 - Cine a preluat puterea în Iran. A fost ales un nou ayatollah
- 11:19 - Ali Khamenei: drumul de la tânăr revoluționar la profet al terorismului. A fost ultimul lider străin cu care s-a văzut Nicolae Ceaușescu
- 16:25 - Nicușor Dan atacă instituțiile statului și adversarii politici pentru a evita explicațiile cerute de AEP privind banii de campanie
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News











