Un pieton a fost lovit de două maşini! Şoferiţa vinovată a trecut peste bărbat

Pietonul a fost lovit de doua masini
Un accident grav a avut loc în , miercuri, la Piteşti, când un pieton a fost lovit de două maşini. Omul traversa regulamentar pe strada Negru Vodă.
Un pieton a fost lovit de două maşini, pe strada Negru Vodă din Piteşti. Totul, spun poliţiştii, din vina unei şoferiţe în vârstă de 71 de ani. Femeia conducea o Skoda. În faţa ei rula un Logan, condus de un şofer în vârstă de 32 de ani. La trecerea de pietoni, conducătorul auto a frânat pentru a acorda trecere unui pieton. Omul traversa regulamentar pe marcaj. Şoferiţa a fost luată prin surprindere de manevra conducătorului auto, care oprise brusc. Se spune că, în loc să apese frâna, septuagenara a călcat acceleraţia.

Skoda a izbit violent Loganul, proiecându-l în faţă pe trecere, acolo unde l-a lovit pe pieton. Căzut pe asfalt, bietul om a fost lovit încă o dată, de Skoda. Şoferiţa nu a reuşise să oprească autoturismul după impactul cu Loganul, iar maşina scăpată de sub control l-a lovit pentru a doua oară pe pieton. Martorii susţin că şoferiţa vinovată ar fi trecut cu maşina peste victimă. Bărbatul este rănit grav. A fost transportat la Spitalul Judeţean de Urgenţă Piteşti.

Foto Info Trafic Piteşti
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
- 11:27 - Trei coliere de aur de peste 300 de grame şi vechi de 3000 de ani, descoperite în Prahova
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News














