Tâlharul a furat o găleată cu lemne! A fost reţinut

Tâharul a fost retinut
Un bărbat de 41 de ani, a fost reţinut de poliţişti fiind acuzat de o faptă foarte gravă. Tâlharul a furat o găleată cu lemne! Fiind recidivist, a ajuns în arest.
Fapta a avut loc în comuna Corbeni, în noaptea de miercuri spre joi. Bărbatul de 41 de ani, din localitate s-a dus în gospodăria unei vecine, la furat de lemne. A furat doar cât avea nevoie, o găleată cu lemne. Când să iasă a fost văzut de un alt vecin care a intervenit.Tâlharul l-a pocnit pe localnic cu o piatră-n cap, pentru a putea să scape. I-a provocat omului două răni, victima ajungând la spital. A fost sesizată Poliţia Municipiului Curtea de Argeş, cazul fiind instrumentat de poliţiştii Biroului de Investigaţii criminale.În trecut, tâlharul a mai fost condamnat pentru furturi, fiind recidivist. Pe numele său a fost emisă o ordonanţă de reţinere sub acuzaţia de tâlhărie calificată, fiind dus în arest. Vineri, va fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Curtea de Argeş cu propunerea de arestare preventivă.
Citește și:
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News










