S-a deschis Orășelul Copiilor, în Pitești
2 dec. 2019, 08:37
Actualizat: 2 dec. 2019, 08:37

S-a deschis Orășelul Copiilor, în Pitești
Articol scris de Scris de Ioana Apostol
Se va închide în ianuarie
În acest an, Orășelul Copiilor din Piteşti a fost amenajat în parcarea Bowling şi acolo unde a fost amplasat în ultimii anii. Parcul de distracţii s-a deschis la sfârşitul săptămânii şi va fi închis după sărbătorile de iarnă.
Orășelul Copiilor a fost amenajat în zona Parcare Bowling și Parcul Ștrand. A fost deschis pe data de 29 noiembrie şi urmează să se închidă pe 5 ianuarie. Comercianţii plătesc potrivit unei hotărâri de Consiliu Local, o taxă pentru comercializare de produse alimentare și nealimentare 2 lei/mp/zi iar pentru activități recreative și distractive 1 leu/ 2mp/zi.De asemenea, s-a deschis și Târgul de Crăciun. Acesta a fost amenajat în Piața Primăriei şi va fi închis pe data de 5 ianuarie. De aici, doritorii pot cumpăra produse de sezon dar şi produse tradiționale pentru masa de sărbători.
Citește și:
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News










