Advertising
Protest în Capitală: minerii cer oprirea concedierilor de la Complexul Energetic Oltenia

Protest în Capitală: minerii cer oprirea concedierilor de la Complexul Energetic Oltenia
Scris deRealitatea de Arges
Publicat11 mar. 2026, 08:15
Sursărealitatea.net
Minerii și lucrătorii din domeniul energetic vor protesta astăzi în București! Mai mulți angajați ai Complexului Energetic Oltenia au anunțat că se vor aduna în fața Ministerului Energiei. Protestatarii încearcă de mai bine de o săptămână să-și convingă șefii și ministerul să renunțe la concedieri.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 12:21Caz cutremurător în Italia: mamă și fiică româncă, găsite moarte într-un apartament din Torino
- 11:05Subiecte la Evaluarea Națională 2026: elevii ar fi avut texte literare și cerință de rezumat la română
- 10:25Călătorie de coșmar spre Varna și Istanbul: trenul plecat din București a mers 115 kilometri în șase ore. Locomotiva a luat foc
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News


























