PESTE 470 DE PERMISE DE CONDUCERE REŢINUTE SÂMBĂTĂ DE POLIŢIŞTI

PESTE 470 DE PERMISE DE CONDUCERE REŢINUTE SÂMBĂTĂ DE POLIŢIŞTI
84 de şoferi - prinşi băuţi la volan, 20 - drogaţi
Peste 470 de de şoferi au rămas fără permis de conducere, sâmbătă, pentru diverse abateri în trafic, dintre care 84 pentru consum de alcool şi 20 pentru consum de droguri, informează Ministerul Afacerilor Interne (MAI).
În ultimele 24 de ore, poliţiştii rutieri au scos din trafic, deoarece reprezentau un potenţial pericol pentru ceilalţi participanţi, 478 de conducători auto. Acestora le-a fost suspendat dreptul de a conduce autovehicule pe o perioadă de timp.
Poliţiştii au prins 84 de şoferi care conduceau sub influenţa alcoolului, iar 20 sub influenţa substanţelor interzise/drogurilor.
De asemenea, au fost depistate în trafic 14 persoane care nu deţineau permis de conducere.
Conform MAI, au fost oprite din a circula pe drumurile publice 296 de autovehicule care nu prezentau siguranţă în trafic. Certificatele de înmatriculare ale celor 296 de autovehicule au fost retrase până la remedierea problemelor constatate.
AGERPRES
Citește și:
- 09:34 - Călin Georgescu, după ieșirea de la instanță: „Justiția ține de conștiință. Întoarceți-vă la Dumnezeu”
- 08:31 - Primarul Moscovei anunță atacuri cu 35 de drone ucrainene asupra capitalei Rusiei
- 08:25 - Cum arată un atac masiv cu drone iraniene asupra României și ce șanse are scutul NATO
- 08:21 - Explozie a prețurilor la carburanți, marți dimineață: motorina trece de 9,20 lei. Ce MĂSURI ar putea lua Guvernul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News











