Fără permis, alcoolemie record. Balizajul distrus pe o porțiune de 50 de metri

Fără permis, alcoolemie record. Balizajul distrus pe o porțiune de 50 de metri
Bărbatul a fost reținut de polițiști
Accident de circulație pe Autostrada Soarelui, provocat de un bărbat fără permis și cu o alcoolemie record.
Acesta s-a răsturnat cu autoturismul pe care-l conducea.
În mașină se mai aflau încă trei persoane.
La fața locului au sosit un echipaj de poliție și un echipaj medical.
Șoferul mirosea puternic a băutură și era aproape în comă alcoolică la momentul producerii accidentului. La analiza de sânge s-a constatat că șoferul avea o alcoolemie de 3,15 mg/.litru.
Incidentul pe A2, într-o zonă unde traficul este restricționat pe o singură cale de mers.
Șoferul nu avea nici permis de conducere.
„Conducătorul autoturismului a fost testat în vederea stabilirii alcoolemiei, rezultatul fiind 1.16 mg/l, ulterior fiind condus la Spitalul Lehliu-Gară, în vederea prelevării mostrelor biologice. În urma analizei probelor de sânge, la prima probă a reieșit că acesta a avut o alcoolemie de 3.15 mg/l alcool în sânge, iar la a doua probă a reieșit o alcoolemie de 2.97 mg/l”, spun polițiștii.
Din cercetările efectuate de polițiști s-a constatat că șoferul nu avea nici permis de conducere.
Balizajul a fost distrus pe o porțiune de aproximativ 50 de metri.
Bărbatul a fost reținut de polițiști, iar luni Judecătoria Lehliu-Gară a dispus față de acesta măsura arestării preventive pentru 30 de zile.
Sursa: Realitatea de Arges
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
- 11:27 - Trei coliere de aur de peste 300 de grame şi vechi de 3000 de ani, descoperite în Prahova
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News














