Explozie la un apartament din Piteşti! Două persoane au ajuns la spital

Explozie la un apartament din Piteşti (2)
Duminică dimineaţă s-a produs o explozie la un apartament din Piteşti. În urma deflagraţiei au fost distruse două locuinţe şi două maşini, aflate în parcare. Două persoane au ajuns la spital.

Explozie la un apartament din Piteşti, situat pe strada Exerciţiu. Locuinţa în care stau doi pensionari a fost distrusă complet. Distrugeri au avut loc şi în apartamentul vecin. Deflagraţia s-a produs, spun reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă, din cauza faptului că proprietarii au uitat aragazul aprins.

Bătrânii au avea detectorul de gaze scos din priză. Când au aprins becul s-a produs explozia. Din fericire, deflagraţia nu a fost urmată de incendiu.Suflul puternic a dărâmat zidul dintre două apartamente, dar şi un zid din interiorul locuinţei de unde a pornit totul. Geamurile au fost spulberate, fiind împrăştiate pe o suprafaţă mare. Acestea nu a distrus şi două maşini aflate în parcarea de lângă bloc.Pe durata intervenţiei pompierii au blocat strada Exerciţiu pe un sens. Proprietara apartamentului în care a avut loc explozia, o femeie de 79 de ani, a fost transportată la spital având arsuri de gradul I pe 18 % din suprafaţa corpului. Un adolescent de 16 ani, din apartamentul vecin a suferit un atac de panică.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 11:27 - Trei coliere de aur de peste 300 de grame şi vechi de 3000 de ani, descoperite în Prahova
- 11:04 - Ploi torențiale și vijelii în mai multe județe
- 10:24 - Statul le-a cerut banii pe alocație înapoi, după ce le-a murit copilul!
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News














