Deputatul Cătălin Rădulescu, atac la conducerea PSD Argeș: „Valeca-Manu trebuie sa plece”

Deputatul Cătălin Rădulescu, atac la conducerea PSD Argeș: „Valeca-Manu trebuie sa plece”
Rădulescu recunoaște că în Argeș nu au fost realizate investiții importante în ultimii ani
Scandalul în PSD ajunge și în Argeș. După ce la Centru, mai mulți social democrați au cerut demisia Vioricăi Dăncilă din fruntea partidului, deputatul Cătălin Rădulescu a cerut, printr-o postare pe Facebook, demisia lui Șerban Valeca, președintele filialei argeșene, și a președintelui CJ Argeș, Dan Manu.
Rădulescu recunoaște că în Argeș nu au fost realizate investiții importante în ultimii ani!
„Psd Arges a pierdut alegerile , având o conducere bicefală Valeca-Manu, conducere care trebuie să plece. Managementul defectuos , neimplicat, patru ani în care nu s-a făcut nicio investiție importantă in Argeș (în afară de spitalul din Mioveni, pentru care s-a bătut Ion Georgescu , primarul Mioveniului ), modul greșit de a colabora cu primarii și președinții de organizații, neimplicarea în rezolvarea problemelor primarilor , lipsa de empatie față de colegi și de sprijin, de susținere în funcții la nivel național, modul autoritar și neelegant de a conduce organizația, comportamentul neelegant față de conducerea PSD Pitești și Mioveni , duplicitatea în deciziile la nivel național și scorul prost de la ultimele alegeri, ne obligă să declanșăm urgent schimbarea acestei conduceri Valeca- Manu , cu o echipă mai tânără, mai implicată, mai viguroasă și care sa creeze unitate în PSD Argeș”, a precizat Cătălin Rădulescu pe Facebook.
Deputatul argeșean a mai completat: „Trebuie să reconstruim marea familie PSD în Arges , într-o echipă care a dovedit cu rezultate, alături de primari și președinții organizațiilor PSD , într-o echipă în care să se regăsească toți aceia care pot reclădi un Psd Argeș care să fie în primele trei locuri din țară”.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 11:27 - Trei coliere de aur de peste 300 de grame şi vechi de 3000 de ani, descoperite în Prahova
- 11:04 - Ploi torențiale și vijelii în mai multe județe
- 10:24 - Statul le-a cerut banii pe alocație înapoi, după ce le-a murit copilul!
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News














