Container pentru decontaminarea personalului medical la Substația de Ambulanță din Costești

Container pentru decontaminarea personalului medical la Substația de Ambulanță din Costești
Prefectul Emilia Mateescu, subprefectul Emanuel Soare și consilierul Cătălin Dragomir, prezenți la fața locului
Autoritățile locale și naționale au predat miercuri la Substația de Ambulanță Costești un container pentru decontaminarea personalului medical.
”Guvernul României și Administrația Națională a Rezervelor de Stat și Probleme Speciale sprijină sistemul medical de urgență. Prefectura Argeș și Structura Teritorială pentru Probleme Speciale Argeș au predat astăzi la Substația de Ambulanță Costești un container pentru decontaminarea personalului medical. Mulțumim doamnei prefect Emilia Mateescu, domnului subprefect Emanuel Soare și domnului consilier Cătălin Dragomir pentru implicare” a declarat Luminița Paul, directoarea Serviciului Județean de Ambulanță Argeș.
Sursa: Realitatea de Arges
Citește și:
- 19:02 - Tragedie în Craiova: o fetiță de 4 ani a murit după ce i s-a făcut rău într-o mașină, în parcarea unui mall
- 18:25 - Urmărire ca-n filme în Gorj: copil de 14 ani la volan, încurajat de tată să fugă de poliție
- 17:44 - Victorie pentru Realitatea PLUS: Curtea de Apel București a decis să suspende decizia CNA prin care se ridică licența postului. Televiziunea Poporului NU se închide
- 17:23 - Scandal diplomatic: Germania îl face ipocrit pe JD Vance după acuzațiile privind alegerile din Ungaria
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News











