HANDBAL MASCULIN: SÂRBUL NIKOLA LAZIC, FOST JUCĂTOR LA MINAUR, A DECEDAT LA 35 DE ANI

HANDBAL MASCULIN: SÂRBUL NIKOLA LAZIC, FOST JUCĂTOR LA MINAUR, A DECEDAT LA 35 DE ANI
Nikola Lazic s-a născut la Belgrad, în 19 iulie 1989
Sârbul Nikola Lazic, fost jucător al echipei de handbal masculin CS Minaur Baia Mare, a încetat din viață la vârsta de 35 de ani, după ce a pierdut lupta cu o boală necruțătoare, potrivit site-ului grupării maramureșene.
Nikola Lazic s-a născut la Belgrad, în 19 iulie 1989 și a jucat pe postul de inter stânga.
În cariera sa a evoluat pentru Partizan, Steaua Roșie Belgrad și RK Ub, în Serbia, Maccabi Arazim Ramat Gan (Israel), Beer Sheva (Israel), HCM Baia Mare, CSM Satu Mare (ambele în România), Balmazujvarosi KK (Ungaria), BM Villa de Aranda (Spania), Granollers (Spania).
AGERPRES
Citește și:
- 08:01 - Liverpool l-a numit pe Andoni Iraola antrenor principal, după demiterea lui Arne Slot
- 19:23 - Sabrina Voinea, acuzată că și ar fi bătut iubitul la un complex sportiv din Capitală. Poliția a deschis anchetă
- 17:23 - Patrick Mouratoglou, despre revenirea Serenei Williams: „Nu se întoarce pentru a fi o jucătoare mediocră”
- 15:34 - Radu Drăgușin ar putea pleca de la Tottenham. Concluzia presei britanice
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News














