Stagiul de practică al studenților de la Academia de Poliție în cadrul Jandarmeriei Argeș

Stagiul de practică al studenților de la Academia de Poliție în cadrul Jandarmeriei Argeș
Stagiul de practică al studenților de la Academia de Poliție în cadrul Jandarmeriei Argeș
În perioada 08 iulie – 02 august, 16 studenți din cadrul Academiei de Poliție ”Alexandru Ioan Cuza” București, din anii I și II, desfășoară stagiul de practică în cadrul Jandarmeriei Argeș. Stagiul de practică are drept scop pregătirea viitorilor ofițeri prin aprofundarea cunoștințelor teoretice și perfecționarea deprinderilor practice referitoare la executarea misiunilor, formarea și dezvoltarea deprinderilor de comunicare în relația cu cetățenii pe timpul desfășurării misiunilor.
Timp de patru săptămâni, viitorii ofițeri vor participa activ la misiuni de menținere şi asigurare a ordinii publice, fiind îndrumați de tutori ofițeri jandarmi cu experiență în activitatea profesioanală, acordându-se o atenție deosebită caracterului formativ și complementar al practicii. La finalul stagiului de practică, studenții vor fi apreciaţi pentru activitatea desfăşurată prin calificative, care vor fi transmise instituției de învăţământ de la care provin.
Sursa: Realitatea de Arges
Citește și:
- 14:16 - Statul ne scoate la tablă ca să vadă tot cartierul cine a sărit peste plata impozitului
- 13:56 - Kelemen Hunor avertizează asupra colapsului social: „Suntem la limită, prăpastia dintre bogați și săraci este uriașă”
- 13:19 - Zeci de familii, captive în propriile case după alunecările de teren
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News




_e32ebcad9a.webp)






