Advertising
EMIL BOC, DESPRE DEMISIA LUI KLAUS IOHANNIS: „E O SOLUȚIE CARE ASIGURĂ STABILITATEA DEMOCRATICĂ A ȚĂRII”

EMIL BOC, DESPRE DEMISIA LUI KLAUS IOHANNIS: „E O SOLUȚIE CARE ASIGURĂ STABILITATEA DEMOCRATICĂ A ȚĂRII”
Scris de Realitatea de Arges Publicat: 10 feb. 2025, 15:43
Primarul Clujului, Emil Boc, a declarat că demisia lui Klaus Iohannis din funcția de președinte al României este preferabilă unei proceduri de suspendare, considerând că aceasta ar fi afectat grav stabilitatea țării și credibilitatea sa pe plan internațional.
Citește și
- 14:36Dan Dungaciu (prim-vicepreședinte AUR): „Peste aceste lucruri trebuie să trecem strângând din pumn, fiind puternici și revenind la vechea ordine”
- 17:42Românii, sacrificați de Ilie Bolojan pentru imaginea de salvator
- 17:23SURSE. Simina Tănăsescu ar încerca blocarea motivării pe Legea Integrității
- 14:13Alegeri pentru primărie în 24 de localități, inclusiv în Sectorul 6 și Mangalia. Lista poate crește dacă Nicușor Dan promulgă legea ANI
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News


























