Advertising
Fermierii ar putea cumpăra motorină cu 4 lei litrul. Ministrul Agriculturii: „Voi propune un mecanism și îl vom aproba în Guvernul României”

Fermierii ar putea cumpăra motorină cu 4 lei litrul. Ministrul Agriculturii: „Voi propune un mecanism și îl vom aproba în Guvernul României”
Scris deRealitatea de Arges
Publicat12 mar. 2026, 08:13
Sursărealitatea.net
Ministerul Agriculturii analizează implementarea unui nou mecanism prin care fermierii români să poată achiziţiona motorină direct de la pompă la un preţ semnificativ redus, cuprins între 4 şi 4,5 lei/litru, a anunţat ministrul Florin Barbu.
Citește și
- 19:12Vești bune pentru șoferi. Un nou tronson de autostradă se va deschide până la finalul anului -VIDEO
- 16:05Lovitură pentru șoferii români: România este singura țară din UE unde motorina a continuat să se scumpească
- 13:42Transelectrica accelerează investițiile în infrastructura energetică cu fonduri europene
- 12:59România, printre țările cu cele mai mari creșteri ale prețurilor la carburanți din Uniunea Europeană
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News


























