Advertising
Economist: „Bolojan a prăbușit economia mai rău decât pandemia!”

Economist: „Bolojan a prăbușit economia mai rău decât pandemia!”
Scris de Realitatea de Arges Publicat: 12 mar. 2026, 15:05
Economia s-a prăbușit mai rău ca după criza din 2008 sau după pandemie. Este analiza șocantă a analiștilor economici care avertizează că din cauza măsurilor de austeritate și a factorilor externi, consumul din România a scăzut cu peste 25%.
Citește și
- 19:12Vești bune pentru șoferi. Un nou tronson de autostradă se va deschide până la finalul anului -VIDEO
- 16:05Lovitură pentru șoferii români: România este singura țară din UE unde motorina a continuat să se scumpească
- 13:42Transelectrica accelerează investițiile în infrastructura energetică cu fonduri europene
- 12:59România, printre țările cu cele mai mari creșteri ale prețurilor la carburanți din Uniunea Europeană
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News


























