Vijelia a distrus maşini şi a provocat inundaţii în Piteşti şi Costeşti

vijelia a provocat inundatii la Costeşti
Vijelia a provocat distrugeri în Piteşti şi Costeşti. Au fost avariate mai multe maşini, au fost curţi inundate, pompierii fiind chemaţi să intervină. Efectele furtunii au provocat pagube importante.
Vijelia s-a abătut asupra Piteştiului duminică seară, însă efectele ei au fost resimţite până dimineaţă.Pompierii din cadrul ISU Argeş au intervenit în localitatea Bradu, pe strada Brândușei, pentru degajarea unui copac căzut pe gardul unei gospodării și care punea în pericol siguranța trecătorilor.Din cauza furtunii, în Pitești, pe strada Tineretului, un copac a căzut peste două autoturisme. De asemenea a fost necesară intervenţia pompierilor.Un echipaj de la Secția de Pompieri Costești a intervenit în Costești, pe strada Industriei, pentru evacuarea apei care inundase curtea unei gospodării. Cu ajutorul motopompei, s-au evacuat aproximativ 150 mc de apă.Pe strada Teilor, s-a monitorizat situația în cazul unei curți prin care trecea apa scursă de pe dealuri, astfel încât şuvoiul să nu inunde locuința.Pe DN 65 A, se prăbuşise un copac rupt de vijelie, blocând trecerea maşinilor. Pompierii l-au tăiat în bucăţi şi l-au îndepărat.
Reamintim că duminică seară, o furtună s-a abătut asupra Piteştiului şi a localităţilor învecinate. Pe starda Exerciţiu un copac a căzut de pe două maşini. În total, din cauza vijeliei au fost distruse cinci autoturisme.
Citește și:
- 07:21 - România sub asediul iernii. Ce drumuri blocate și ce porturi rămân închise
- 07:17 - După ce viscolul a făcut prăpăd în țară, meteorologii spun că ne așteptăm la o perioadă de ploi
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News


_4f88515c25_a3b9209761.webp)








