UPDATE! Video - Fostul restaurant „Zahana”, distrus de flăcări!

fostul restaurant Zahana in flacari
Update:
Din fostul restaurant Zahana nu a mai rămas nimic. „Incendiul nu este declarat lichidat. La fața locului rămâne în supraveghere, pe timpul nopții, un echipaj cu o autospecială, pentru eventuale focare. Cauza rămâne în curs de stabilire, urmând ca în cursul zilei de mâine, o comisie să stabilească cauza probabilă”, informează ISU Argeș.


Incendiu de proporții în cartierul Tudor Vladimirescu, din Pitești. Fostul restaurant „Zahana”, de pe malul Argeșului, arde ca o torță.

Fostul restaurant „Zahana” din Pitești, în flăcări! Arde generalizat, pe o suprafață de aproximativ 400 de mp. ISU Argeș informează că există riscul de prăbușire a construcției!https://www.youtube.com/watch?v=q5wljbjdNc4&feature=youtu.beDeși initial au intervenit pompierii cu trei autospeciale, o autoscară și un echipaj SMURD s-a solicitat suplimentarea forțelor de intervenție cu încă o autospecială și o autoscară, dar și o barcă cu o motopompă.


Sunt peste 10 pompieri veniți din timpul liber pentru a-și ajuta colegii în această intervenție. În total, sunt peste 40 de pompieri care acționează.https://www.youtube.com/watch?v=7wS_4Gp5tOk&feature=youtu.beExistă riscul prăbușirii clădirii. Se va încearca să se acționeze din barcă, cu motopompa.

Traficul a fost blocat complet în zona respectivă.Foto/Video: ISU Argeș/Info Trafic Pitești/Sergiu Barbu.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
- 11:27 - Trei coliere de aur de peste 300 de grame şi vechi de 3000 de ani, descoperite în Prahova
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News














