Şoferul băut a fost fugărit de poliţişti printre blocuri

Şoferul băut a fost fugărit de poliţişti printre blocuri
A refuzat să fie testat
În timp ce se aflau în patrulare polițiștii Secției 3 Pitești, au observat o mașină al cărei conducător nu prea reușea să mențină direcția. Au vrut să facă verificări dar conductorul auto nu s-a supus. Șoferul băut a fost fugărit de polițiști printre blocuri.
Polițiștii Secției 3 Poliție Pitești au efectuat semnalul regulamentar de oprire unui autoturism, care se deplasa pe strada Exercițiu, din municipiul Pitești. Cel în cauză a oprit autoturismul, dar a încercat să se sustragă controlului, fugind. Șoferul băut a fost fugărit de polițiști printre blocuri. Când l-au prins oamenii legii care au constatat că bărbatul mirosea a alcool.Din cercetări s-a stabilit faptul că bărbatul avea dreptul de a conduce suspendat.Totodată, acesta a refuzat recoltarea de probe biologice de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.După administrarea probatoriului, bărbatul a fost reținut pe bază de ordonanță, pentru 24 de ore, urmând ca în cursul zilei de astăzi să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, cu propunere de luare a unei măsuri preventive.
Citește și:
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News










