Primarii au tăiat porcii la Conacul Goleşti! Carnea va fi donată

Primarii au taiat porcii la Conacul Golesti 1
Vineri a avut loc Ignatul la Goleşti, tradiţionala tăiere de porci, ajunsă la cea de a treia ediţie. Mai mulţi primari au participat la acţiunea care are scop caritabil.

Primarii au tăiat porcii la Conacul Goleşti! Carnea va fi donată. Au praticipat şefii mai multor administraţii din judeţ. Fiecare dintre edili a avut un stand amenajat. Au fost sacrificaţi 15 porci. Primarii au pregătit şi produse tradiţionale, acestea fiind servite invitaţilor. La standurile amenajate au fost servite şi produse tradiţionale, prăjituri, covrigi, mere dar şi ţuică fiartă. Şoriciul a fost cel mai căutat.

Cel mai mare porc tăiat de primari a avut aproximativ 500 de kilograme, în viu. După ce carnea a fost tranşată şi au fost pregătite diverse preparate culinare, a mai rămas o tonă şi jumătate de carne. Acesta va fi dusă în 22 de centre ce aparţin Direcţiei Generale de Asistenţă Socială şi Protecţie a Copilului Argeş. Carnea donată va ajunge la 1118 beneficiari.

Invitaţi la acest eveniment au fost parlamentari de Argeş, şefi ai unor instituţii publice şi primari.
Citește și:
- 13:32 - Gheorghe Piperea aruncă bomba: „Hold-up administrativ la CNA! Decizia împotriva Realitatea Plus, un abuz”. Se cere desființarea instituției
- 13:21 - CNA analizează solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS, la ora 13:30
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News










