Patru autobuze hibrid în Pitești

Patru autobuze hibrid în Pitești
Designul interior are elemente personalizate pentru lotul cocontractat iar tapițeria este unicat
Patru autobuze hibrid au sosit la Pitești. Acestea fac parte din lotul de 20 de autobuze care vor face parte din flota orașului.
Autobuzele hibrid Mercedes-Benz Conecto de 12 m, cu sedevistica, piesele şi consumabilele necesare întreţinerii în perioada de garanție, sunt contractate de către Municipiul Piteşti şi finanţate din fonduri europene.
Contractul de furnizare a fost semnat între Primăria Municipiului Piteşti şi DAIMLER TRUCK & BUS ROMANIA S.R.L., pentru suma de 25.106.846,91 lei, fără TVA.
Contractul are drept obiect achiziţia de autobuze ecologice în cadrul proiectului „Îmbunătăţirea transportului public de călători în municipiul Piteşti”.
Designul interior are elemente personalizate pentru lotul cocontractat iar tapițeria este unicat.
Sursa: Realitatea de Arges
Citește și:
- 11:56 - Vreme rece, precipitații mixte și vânt puternic, până sâmbătă dimineață. Avertismentul meteorologilor
- 10:24 - Ministrul Justiției, despre numirea șefilor parchetelor de către Nicușor Dan: „La capătul acestui drum nu sunt mize personale, nume sau orgolii”
- 09:53 - Cum va fi vremea de Paște? Prognoză specială de la meteorologul ANM Radu Ilea
- 09:34 - Membrii CNA, convocați de Mihail Neamțu în urma retragerii licenței Realitatea Plus
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News











