O femeie a căzut cu mașina în prăpastie pe DN7, la Morăreşti

o femeie a cazut cu masina in prapastie pe DN 7 la Moraresti
Accident teribil marți seară! O femeie a căzut cu maşina în prăpastie pe DN7, la Morăreşti. Martorii spun că maşina s-a dus în râpă, zeci de metri. Ca prin minune, femeia nu doar că a scăpat cu viaţă, dar are doar uşoare contuzii pentru care nu necesită transportul la spital.
O femeie a căzut cu mașina în prăpastie pe DN7, la Morăreşti! Şoferiţa în vârstă de 39 de ani, din aceeaşi localitate, conducea un Volkswagen Passat, în jurul orei 22.30. Într-o curbă deosebit de periculoasă de conducătoarea auto a pierdut controlul volanului. Maşina a trecut de zona prevăzută cu parapet din beton şi imediat după aceasta a rupt glisiera şi a căzut cu maşina în prăpastie. Autovehiculul a plonjat în hău zeci de metri. Din cauza întunericului martorii nu au putut vedea câte persoane sunt în autoturism.
Două autospeciale de la pompieri cu echipajul de descarcerare, o ambulanţă SMURD şi una de la Serviciul Judeţean de Ambulanţă Argeş au mers în zonă. Pe marginea şoselei se strânseseră mulţi oameni care nu puteau ajunge în râprăpastie şi aşteptau sosirea echipajelor de salvare. Femeia în vârstă de 39 de ai a ieşit singură din maşină și din râpă. Aceasta era foarte speriată când a fost preluată de echipajul medical. A spus că era singură şi nu ştie cum de a pierdut controlul volanului. A refuzat să fie transportată la spital.
Foto: ISU Argeș
Citește și:
- 07:21 - România sub asediul iernii. Ce drumuri blocate și ce porturi rămân închise
- 07:17 - După ce viscolul a făcut prăpăd în țară, meteorologii spun că ne așteptăm la o perioadă de ploi
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News


_4f88515c25_a3b9209761.webp)








