Jale în trafic! Amenzi de 230.000 de lei în perioada sărbătorilor pascale
1 mai 2019, 19:34
Actualizat: 1 mai 2019, 19:34

politie_radar
Articol scris de Scris de Vlaicu Alexandru
A fost jale în trafic, în perioada 26 aprilie – 1 mai, în județul Argeș. Polițiștii au acordat amenzi de peste 230.000 de lei.
Poliţiştii din cadrul Serviciului Rutier Argeş şi cei ai structurilor de poliţie rutieră municipale şi orăşeneşti nu au fost blânzi cu șoferii care au încălcat regulile în trafic în perioada sărbătorilor pascale.Ca urmare a abaterilor constatate, au fost aplicate 766 de sancțiuni contravenționale. Valoarea totală a amenzilor a fost de peste 230.000 de lei.Au fost reținute în vederea suspendării dreptului de circulație 69 de permise de conducere și au fost retrase 11 certificate de înmatriculare.
Citește și:
- 15:56 - Alexandra Păcuraru, după hotărârea CNA de a menține decizia de retragere a licenței televiziunii Realitatea PLUS: „Au fost pregătiți să respingă orice argument! Au câștigat doar prima luptă”- VIDEO
- 15:43 - Papa Leon salută armistițiul din Iran: „Un semn de speranță”
- 15:40 - CNA a respins solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS - LIVE TEXT
- 14:59 - UEFA, decizie decizie de ultim moment după moartea lui Mircea Lucescu pentru meciurile din Champions League
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News










