Fisuri la partea carosabilă şi acostamentul şoselei, pe DN7. Restricții la această oră

Fisuri la partea carosabilă şi acostamentul şoselei, pe DN7. Restricții la această oră
Traficul a fost restricționat la o bandă și se desfășoară semaforizat
Restricții de circulație pe DN7 – Valea Oltului, între localităţile Lazaret şi Boiţa. Decizia se impune după ce au apărut fisuri la partea carosabilă şi acostamentul şoselei. Deplasarea autoturismelor se face pe o singură bandă.
Traficul a fost restricționat la o bandă și se desfășoară semaforizat în urma apariției fisurilor la partea carosabile și pe acostamentul sensului Vâlcea – Sibiu.
„Serviciul Rutier din cadrul IPJ Sibiu informează că pe DN 7 Râmnicu Vâlcea – Sibiu, între localităţile Lazaret şi Boiţa (judeţul Sibiu), tronsonul kilometric km. 246+670 şi 246+850, traficul a fost restricţionat la o bandă şi se desfăşoară semaforizat ca urmare a apariţiei unor fisuri ale părţii carosabile şi pe acostamentul sensului Vâlcea – Sibiu”- IPJ Sibiu.
În urmă cu aproximativ două săptămâni, în 22 ianuarie 2023, în aceeași zonă au apărut surprins în zona taluzului.
Citește și:
- 13:32 - Gheorghe Piperea aruncă bomba: „Hold-up administrativ la CNA! Decizia împotriva Realitatea Plus, un abuz”. Se cere desființarea instituției
- 13:21 - CNA analizează solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS, la ora 13:30
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News










