Actualitate· 1 min citire

Elevă accidentată în fața Colegiului Odobescu, la Pitești

14 nov. 2019, 06:16
Actualizat: 14 nov. 2019, 06:16
Elevă accidentată în fața Colegiului Odobescu, la Pitești

Elevă accidentată în fața Colegiului Odobescu, la Pitești

Articol scris de Ioana Apostol

Are leziuni la față și la șold

Joi dimineață, o elevă accidentată în fața Colegiului Național Alexandru Odobescu, din Pitești, a ajuns la spital. Tânăra în vârstă de 17 ani, se ducea la cursuri când a fost lovită de mașină.

Elevă accidentată, în timp ce traversa regulamentar. Tânăra se afla pe trecerea de pietoni din fața colegiului amintit. A fost lovită de un autoturism condus de un șofer în vârstă de 27 de ani, din Leordeni.

Acesta circula dinspre Războieni către Calea Craiovei.  În urma accidentului fata a fost transportată la spital de un echipaj medical. La o primă evaluare medicală, s-a constatat că avea traumatism cranio-facial și contuzie în zona șoldului.

Politiștii Biroului Rutier Pitești efectuează cercetarea la fața locului și asigură fluidizare traficului în zonă. F Din cauza accidentului o bandă de mers este blocată iar zona s-a aglomerat fiind ora la care merg copiii la școală.

Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate