CRIMĂ REZOLVATĂ DUPĂ 23 DE ANI LA BUZĂU. AUTORUL, DEJA ÎNCHIS PENTRU O ALTĂ UCIDERE

CRIMĂ REZOLVATĂ DUPĂ 23 DE ANI LA BUZĂU. AUTORUL, DEJA ÎNCHIS PENTRU O ALTĂ UCIDERE
Procurorii din Buzău au trimis în judecată un bărbat acuzat că, în ianuarie 2002, a ucis o femeie de 81 de ani.
Procurorii din Buzău au trimis în judecată un bărbat acuzat că, în ianuarie 2002, a ucis o femeie de 81 de ani. Anchetatorii spun că individul a pătruns prin efracție în locuința victimei pentru a fura bani și bunuri.
Când a fost surprins, acesta ar fi atacat-o pe bătrână cu un topor, provocându-i răni grave la cap, gât, torace și mâini. Femeia a murit pe loc, iar criminalul a fugit cu bunurile furate.
Cazul a rămas nerezolvat peste două decenii. Identificarea suspectului a fost posibilă abia acum, după 23 de ani, în urma unor cercetări complexe și a unor probe noi.
Între timp, bărbatul ispășește deja o pedeapsă de 25 de ani de închisoare pentru o crimă asemănătoare, comisă tot în 2002. Și atunci, victima a fost o femeie în vârstă, atacată și ucisă după ce a fost tâlhărită.
Sursa: Newsinn
Citește și:
- 21:26 - Avertisment dur de la Ankara pentru Teheran. Erdogan: „Nu puneți în pericol 1.000 de ani de fraternitate”
- 20:45 - Declarația lui Kim Jong Un de Ziua Femeii: „Poate sunt slabe fizic, dar au o voință de neclintit”
- 19:56 - Schimbare uriașă în fotbalul românesc! Burleanu promite că multe controverse de arbitraj vor dispărea
- 18:40 - Donald Trump, despre explozia prețului petrolului: „Am un plan pentru orice. Nu e motiv de panică”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News











