Conducea o maşină radiată din circulaţie!

Conducea o maşină radiată din circulaţie!
Avea numere de Bulgaria
Un bărbat în vârstă de 54 de ani din comuna argeşeană Ţiţeşti s-a ales cu dosar penal. Acesta a fost prins de poliţiştii rutieri în timp ce conducea o maşină radiată din circulaţie.
Polițiștii din cadrul Secţiei 3 Poliţie Piteşti au oprit în trafic, pe Calea Drăgăşani, din Piteşti, un autoturism condus de un bărbat de 54 de ani, din comuna Ţiţeşti. Autoturismul avea numere de Bulgaria. Când au verificat valabilitatea plăcuţelor de înmatriculare s-a aflat că şoferul conducea o maşină radiată din circulaţie.Ca să scape, şoferul a susţinut că autoturismul este împrumutat. Încercarea nu a mers, pe numele său fiind întocmit dosar penal pentru punerea în circulaţie pe drumurile publice a unui vehicul neînmatriculat şi cu numere false. Dacă va fi găsit vinovat, riscă o pedeapsă cu închisoarea de la 1 la 5 ani.
Citește și:
- 14:59 - UEFA, decizie decizie de ultim moment după moartea lui Mircea Lucescu pentru meciurile din Champions League
- 14:47 - Urmărire ca-n filme în trafic, în Argeș: tânăr prins după 25 km, fără permis și băut
- 14:41 - Alertă cibernetică: rețea de spionaj a Rusiei, destructurată de FBI și cu ajutorul SRI. Nicușor Dan: „Continuă războiul hibrid”
- 14:38 - George Simion, la ieșirea din sediul CNA: „S-au făcut plățile, emisia trebuie să continue”
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News











