Advertising
Călin Georgescu, apel la unitate națională: „Sâmbătă, România plantează! Ziua Sădirii Arborelui, pentru binele țării și spre slava lui Dumnezeu”

Călin Georgescu, apel la unitate națională: „Sâmbătă, România plantează! Ziua Sădirii Arborelui, pentru binele țării și spre slava lui Dumnezeu”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 12 mar. 2026, 08:31
Călin Georgescu lansează un apel public către români de a participa, sâmbătă, 14 martie 2026, la o amplă acțiune simbolică de reîmpădurire, cu ocazia Zilei Sădirii Arborelui. Inițiativa, intitulată „România plantează”, îi îndeamnă pe oameni să sădească un arbore sau un pom fructifer „din sămânță românească, în pământ românesc”, ca gest de iubire față de țară și credință.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 12:21Caz cutremurător în Italia: mamă și fiică româncă, găsite moarte într-un apartament din Torino
- 11:05Subiecte la Evaluarea Națională 2026: elevii ar fi avut texte literare și cerință de rezumat la română
- 10:25Călătorie de coșmar spre Varna și Istanbul: trenul plecat din București a mers 115 kilometri în șase ore. Locomotiva a luat foc
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News


























