Accident provocat de un pensionar, pe strada Depozitelor

accident provocat de un pensionar pe strada Depozitelor
Luni dimineață, accident provocat de un pensionar pe strada Depozitelor, din Pitești. Traficul a avut de suferit în urma evenimentului rutier. Totul din cauză că șoferul vinovat nu a acordat prioritate.
Accident provocat de un pensionar, luni dimineață, pe strada Depozitelor. Piteșteanul în vârstă de 66 de ani, circula pe strada amintită și a vrut să vireze la stânga. Nu a acordat prioritate de trecere unui autoturism condus regulamentar din sensul opus, de o șoferiță, în vârstă de 31 de ani, din Pitești.
Cele două mașini s-au ciocnit violent, blocând un sens de mers. Un echipaj al Serviciului de Ambulanță Argeș a mers la fața locului. A fost transportată la spital șoferița care avea leziuni la față. Acestea i-au fost provocate de airbag-ul care s-a desfăcut în momentul impactului.Citește și: https://realitateadearges.net/trei-raniti-in-accident-la-budeasa-un-sofer-a-ramas-incarcerat/Șoferul vinovat a suferit contuzii la genunchi. Traficul a fost îngreunat în zonă, pe durata cercetărilor oamenilor legii, fiind blocat un sens de mers. Foto Info Trafic Pitești
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News









_4f88515c25_a3b9209761.webp)

