Nemultumiri și ploaie. Egalitate astăzi pentru FC Argeș, pe teren propriu

Egalitate astăzi pentru FC Argeș, pe teren propriu. Scor 2- 2 după meciu cu UTA Arad, un meci al etapei a 7-a din play-out-ul Superligii.

Meciul a produs un scandal. Mircea Rednic, antrenorul arădenilor, dorind să scoată echipa de pe teren.

Au fost trei lovituri de la 11 metri pentru echipa piteșteană. Scorul a fost deschis în minutul 27.

La finalul primei reprize o parte a susținătorilor echipei gazdă au părăsit tribunele, din cauza ploii.

În minutul 90+6, arbitrul Adrian Cojocaru a mers la marginea terenului să consulte reluările pentru un fault în careu asupra lui Grigore Turda. După trei minute, „centralul” a dictat penalty pentru FC Argeș.

După această decizie Mircea Rednic a făcut semne jucătorilor să iasă de pe teren. Antrenorul de la UTA Arad a vrut să scoată echipa de pe teren în semn de protest, fiind nemulțumit de deciziile de arbitraj. Jucătorii s-au adunat la marginea terenului, iar Mircea Rednic a intrat pe teren să îi reproșeze arbitrului deciziile luate.

În cele din urmă, partida a fost reluată, iar în minutul 90+14, Garita a executat penalty-ul și a stabilit rezultatul acestei partide, scor final: 2-2.

UTA se află pe locul 7, cu 22 puncte, iar FC Argeş pe locul 9 în play-out, cu 21 de puncte.

Sursa: Realitatea de Arges