MUSCELUL CÂMPULUNG ÎNCASEAZĂ 4 GOLURI ÎNFRÂNGERE ÎN FAȚA CHINDIEI

Muscelul Câmpulung suferă o înfrângere usturătoare, încasând 4 goluri în meciul cu Chindia Târgoviște.

Nou-promovata Muscelul Câmpulung nu se regăsește și încasează goluri pe bandă rulantă. Astăzi, în cadrul etapei a noua din Liga 2, elevii pregătiți de Marius Bratu și Marian Rada au pierdut confruntarea disputată pe terenul echipei Chindia Târgoviște. Gazdele s-au impus cu 4-0, după un joc pe care l-au dominat de la un capăt la celălalt.

Chindia a deschis scorul în minutul 51, prin Ivan Pesic, care a marcat din 12 metri, central, în dreapta portarului Bălănică. În minutul 69, gazdele au mai punctat o dată, Pesic realizând dubla: a reluat cu capul din marginea careului de 6 metri. În minutul 84, Daniel Danu a dus scorul la 3-0 pentru gazde, învingându-l pe portarul muscelenilor cu un șut la colțul lung. Chindia s-a dezlănțuit pe final de joc, iar în minutul 89 a închis tabela de marcaj, Iulian Roșu marcând dintr-o fază similară cu cea de la golul al treilea.

Muscelul Câmpulung a avut trei jucători noi în lotul de astăzi. Sârbo-neamțul Damir Salihovic (23 de ani) și ghanezul Pancras Otoo au fost titulari, iar pe banca de rezerve s-a aflat fostul internațional Gabriel Torje, care a fost introdus în teren în minutul 57. Dintre aceștia, doar Torje a fost anunțat oficial în această săptămână de club.

La partidă au asistat foarte puțini spectatori, în jur de 250, printre care și șase veniți de la Câmpulung.

Chindia: M. Contra – Martac, Al. Sabău (R. Simion, din min. 73), Mihai Leca, Iul. Roșu, Ad. Ioniță, Pesic, Tache (Al. Petre, din min. 73), Zamfir (Dogănoiu, din min. 65), Florea (cpt.), (Grubac, din min. 65), Danu (M. Șerban, din. 85); antrenor: Marian Vătavu;

FC Câmpulung Muscel: Bălănică – Andr. Stelea, Gîsă, Sanda, Otoo, D. Popescu, Al. I. Popescu, Bg. Vasile (Ntamack, din. min. 76), Jenaru (cpt.), Ciurea (Longher, din min. 76), Salihovic (Torje, din min. 57); antrenor: Marius Bratu.

Sursa: Realitatea de Arges