Copiii de la o grădiniță din Argeș, evacuați din cauza inundațiilor
6 iun. 2019, 16:26
Actualizat: 6 iun. 2019, 16:26

bascov copii evacuati
Articol scris de Scris de Vlaicu Alexandru
Situația s-a agravat în Argeș, în urma precipitațiilor abundente. A fost viitură în comuna Bascov! Gospodăriile oamenilor au fost inundate, iar gardurile dărâmate.


O familie, dar și copiii dintr-o grădiniță din Bascov au fost evacuați. „La o grădiniță din Bascov, copiii au fost evacuați cu microbuzul si transportați în curtea școlii, de unde vor fi preluați de părinți”, informează ISU Argeș. Au fost evacuați 154 de copii.

De asemenea, pompierii au evacuat trei persoane dintr-o locuinţă, situată pe strada Uiasca, din Bascov. Este vorba de o mamă cu doi copii, de 5 ani, respectiv 8 ani.Citește și: https://realitateadearges.net/potop-in-arges-inundatii-in-mai-multe-localitati-din-judet/.
Citește și:
- 21:32 - Președintele Nicușor Dan participă la reuniunea Consiliului European: energia, prioritate pentru România
- 20:42 - Line-up spectaculos la Electric Castle: peste 200 de artiști, cu The Cure și Twenty One Pilots în prim-plan
- 19:29 - Estonia, singurul aliat NATO dispus să îl ajute pe Trump în Strâmtoarea Ormuz
- 18:57 - Internauții îl fac praf pe Sebastian Ghiță: fugarul a devenit viral după ce i-au compus o melodie ironică
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News











