REAL MADRID S-A IMPUS ÎN FAȚA CELTEI VIGO CU DOUĂ GOLURI SUPERBE

Real Madrid a câștigat cu 2-1 la Vigo în La Liga, cu Mbappe pe teren marcând un gol impresionant.

Cu Mbappe pe teren, Real Madrid s-a impus cu 2-1 la Vigo, în etapa a 10-a din La Liga. Madrilenii n-au avut o misiune ușoară, dar au câștigat cu două goluri superbe.

Mbappe a fost titular aseară, deși se afla într-o situație delicată, după ce a fost acuzat recent de viol și agresiune sexuală. Starul francez a deschis scorul cu un șut magistral, în vinclu, din afara careului (minutul 20), răspunzând, parcă, detractorilor săi.

Celta Vigo a avut, însă, o prestație peste așteptări. Gazdele s-au aruncat în atac și au avut o sumedenie de ocazii. Swedberg a reușit să egaleze în minutul 51, dând senzația că Celta Vigo poate chiar să câștige meciul.

Sursa: Realitatea de Arges