FC ARGEŞ ÎNVINGE CSM FOCSANI CU 2-0 PE TEREN PROPRIU

FC Argeş câştigă meciul împotriva CSM Focşani cu scorul de 2-0 pe teren propriu.

FC Argeş a învins luni, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea CSM Focşani, într-un meci al etapei a doua din Liga secundă. FC Argeș a debutat cu victorie acasă, 2-0, cu Focșani.

Primarul Gentea a fost la meci, a stat în tribună printre suporteri. Galeria, superbă, a susținut echipa tot meciul, acordând credit cuplului Dani Coman-Nicolae Dică.

Meciul dintre FC Argeș și CSM Focșani, din etapa cu numărul doi a Ligii 2, s-a încheiat cu scorul de 2-0. Primul gol al partidei a fost un autogol marcat de Alexei Ciopa în minutul 39. În minutul 90+3 a fost reușit cel de-al doilea gol.

După acest meci, FC Argeș este pe locul 5 în clasament cu 4 puncte, iar CSM Focșani este pe poziția 10 cu 3 puncte. FC Argeș a început sezonul cu o remiză înregistrată la București, scor 0-0 cu Steaua, iar acum s-a aflat la primul joc pe teren propriu în ediția 2024-2025 de Liga 2, a doua ediție de campionat de când a retrogradat din prima ligă și de când acasă înseamnă Mioveni pentru trupa argeșeană.

Sursa: Realitatea de Arges