Decizie în dosarul lui Darius Vâlcov, la Judecătoria Pitești

Darius Valcov a ramas fara permis in Arges
Judecătoria Pitești a respins plângerea lui Darius Vâlcov în dosarul în care a costestat procesul verbal prin care-i fusese reţinut permisul de conducere.
Pe 14 februarie, Darius Vâlcov a rămas fără permis în Argeş. Acesta a fost prins de aparatul radar în timp ce gonea cu 116 kilometri la oră, pe raza localității Albota. A fost amendat cu 1.305 lei și i-a fost reținut permisul de conducere pentru 90 de zile.Vâlcov a intentat proces Inspectoratului Judeţean de Poliţie Argeş, iar până la decizia finală a instanței acesta a rămas cu permisul în buzunar.Pe 1 octombrie, Judecătoria Pitești i-a respins plângerea contravențională. Decizia nu este una definitivă, ea putând fi atacată cu apel. „
Respinge plângerea. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, ce se depune la Judecătoria Pitești. Pronunţată în şedinţa publică din 01.10.2019
”, se arată în soluția pe scurt a Judecătoriei Pitești.Perioada efectivă de suspendare a permisului de conducere operează abia după ce hotărârea judecătorească devine definitivă. Rămâne de văzut dacă Vâlcov va depune apel în dosar.
Citește și:
- 08:08 - Trump s-a răzgândit. Nu mai crește tarifele pentru importuri în SUA la 10% ci majorează cota la 15%
- 07:58 - Marius Budăi anunță scenariul în care PSD va ieși de la guvernare
- 07:44 - Țara europeană care mizează pe forța atomică pentru a opri ambițiile Moscovei
- 07:32 - Atac cu drone și rachete asupra unei uzine strategice din Rusia
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News



_e32ebcad9a.webp)







