Advertising
Călin Georgescu, după ieșirea de la instanță: „Justiția ține de conștiință. Întoarceți-vă la Dumnezeu”

Călin Georgescu, după ieșirea de la instanță: „Justiția ține de conștiință. Întoarceți-vă la Dumnezeu”
Scris deRealitatea de Arges
Publicat17 mar. 2026, 09:26
Sursărealitatea.net
Este zi decisivă pentru Călin Georgescu, care a ajuns în această dimineață la Judecătoria Sectorului 1 pentru începerea judecății pe fond în primul dosar în care este plasat sub control judiciar. Susținut de zeci de oameni, Georgescu și avocatul său au făcut primele declarații după termen, subliniind necesitatea clarificării opiniilor judecătorilor, dar și rolul moral al justiției în societate.
Citește și
- 12:19Parlament / Comisii de specialitate - încep audierile miniștrilor propuși în Guvernul Veștea
- 12:10Ultimatumul dat de PNL lui Adrian Veștea și altor patru liberali de a părăsi partidul a expirat
- 11:15Zi decisivă în Parlament: audierile pentru Guvernul Veștea încep la prânz, votul final - luni seara
- 10:37Ședința Birourilor Permanente Reunite din Parlament a fost SUSPENDATĂ: când vor fi reluate discuțiile
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News

























