Barurile și cluburile de noapte din Câmpulung, controlate de polițiști

cluburile de noapte
În noaptea de sâmbătă spre duminică, polițiștii argeșeni au desfășurat o acțiune de control în barurile, discotecile și cluburile de noapte din Câmpulung.
A curs cu amenzi în cluburile de noapte! În urma verificărilor a șapte agenți comerciali din Câmpulung, polițiștii au aplicat 4 amenzi în valoare totală de 23.000 de lei. În principal, s-a constatat că nu sunt utilizate aparatele de marcat electronice fiscale.„În noaptea de 1 spre 2 iunie a.c., polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalităţii Economice Argeş împreună cu poliţiştii Serviciului de Ordine Publică Argeş, au acţionat pe raza municipiului Câmpulung, pentru prevenirea şi combaterea evaziunii fiscale şi a altor abateri la legislaţia incidentă în domeniul barurilor şi cluburilor de noapte.Au fost verificate şapte astfel de agenţi comerciali, în urma verificărilor fiind aplicate 4 sancţiuni contravenţionale în valoare totală de 23.000 de lei, conform OUG 28/1999, fiind aplicată şi măsura complementară a confiscării sumei de 1.676 de lei.”, informează IPJ Argeș.Foto: descriptiv.
Citește și:
- 13:21 - CNA analizează solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS, la ora 13:30
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News










