REZULTATE DE EXCEPȚIE PENTRU SPORTIVII DE LA CSM PITEȘTI LA CAMPIONATUL NAȚIONAL DE VITEZĂ KAIAC-CANOE

Sportivii de la CSM Pitești au cucerit multiple locuri pe podium la Campionatul Național de Viteză Kaiac-Canoe.

În prima zi a Campionatului Național de Viteză Kaiac-canoe pentru seniori, sportivii legitimați la Clubul Sportiv Municipal Pitești au obținut rezultate remarcabile. Nadia Haidar s-a impus pe prima poziție în probele de Kaiac 1 feminin la distanțele de 200 de metri și 500 de metri. Frații Adrian și Victor Stepan au urcat pe treapta a treia a podiumului în probele de canoe 2 masculin, atât la 200 de metri, cât și la 500 de metri. De asemenea, Alexandra Hafner a obținut locul al doilea în probele de canoe 2 feminin, la aceleași distanțe.

În cea de-a doua zi a competiției, CSM Pitești a continuat performanțele de excepție. Nadia Haidar a confirmat superioritatea în proba de kaiac 1 feminin la distanța de 1000 de metri, adjudecându-și încă un loc pe podium. Frații Adrian și Victor Stepan au obținut locul al treilea în proba de canoe 2 masculin la distanța de 1000 de metri.

În total, echipa de la CSM Pitești a strălucit la această competiție cu trei medalii de aur, două medalii de argint și trei medalii de bronz, demonstrând încă o dată nivelul ridicat al sportivilor clubului.

Sursa: Realitatea de Arges