CAMPIONATUL NATIONAL DE JUDO NEWAZA: SUCCES DEPLIN PENTRU SPORTIVII DE LA CSM PITESTI

Finala Campionatului Național de Judo Ne-waza Under 14 și Under 16 a adus CSM Pitești zece medalii de aur, argint și bronz.

Week-end-ul trecut s-a încheiat la Cluj-Napoca finala Campionatului Național de Judo Ne-waza Under 14 și Under 16, competiție la care sportivii legitimați la Clubul Sportiv Municipal Pitești au obținut zece medalii, patru de aur, trei de argint și trei de bronz. Astfel, la Under-14 Deaconescu Darius s-a clasat pe prima poziție la categoria 46 kg, Gărăgău Sophia la categoria 44 kg și Anghelina Yanis la categoria 46 kg au obținut medaliile de argint, iar Dulică David a luat bronzul la categoria 46 kg.

La Under-16 medaliile de aur au revenit sportivilor Gliga Ana, la categoria 57 kg, Păuna Mario, la categoria 55 kg și Gărăgău Răzvan la categoria 81 kg. Medalia de argint a fost adjudecată de Staicu Patricia la categoria 57 kg, în timp ce bronzul a revenit sportivelor Olteanu Patricia la categoria +57 kg și Ene Maria la categoria +57 kg. Sportivii de la CSM Pitești sunt pregătiți de antrenorii Valentin Ioniță și Alina Cheru. Mai trebuie menționat faptul că CSM Pitești s-a situat la finalul competiției pe un binemeritat loc doi în clasamentul pe echipe.

Sursa: Realitatea de Arges