Ionuț Badea, fără victorie de la revenirea la FC Argeș

Egal cu goluri în ultimul meci al etapei a 13-a din Liga a 2-a. FC Argeş şi Farul Constanţa au încheiat la egalitate meciul desfăşurat luni seară, la Piteşti, scor 2-2.

Ionuț Badea, antrenorul echipei gazdă, rămâne fără victorie după cele două meciuri disputate de la revenirea sa.

FC Argeș a început ca din tun meciul,  iar în secunda 30 Cătălin Barbu a fost faultat în careu de jucătorii constănțeni. Tot Cătălin Barbu a fost și cel care a irosit penalty-ul după ce a tras pe direcția portarului. Echipa argeșeană reușește să deschidă scorul în minutul 12, prin golul lui Andrei Blejdea. A fost 1-0 pentru piteșteni la pauză.

În partea secundă, Argeşul a cedat iniţiativa Farului, care a reuşit să egaleze prin Alexandru Stoica, în minutul 66. Constănțenii au trecut chiar la conducerea meciului în minutul 75, prin golul lui Daniel Toma, după o serie de gafe a apărătorilor echipei antrenate de Ionuţ Badea.

În minutul 80, tehnicianul alb-violet a mutat inspirat prin introducerea în teren a lui Marius Alexe în locul lui Grecu. Alexe a stabilit scorul final 2-2, în minutul 81, la prima atingere a balonului. A fost primul gol marcat de atacant de la transferul său la FC Argeș.

Cu cele 17 puncte adunate în 12 partide, FC Argeș se menține la jumătatea clasamentului, pe locul 10. În schimb, constănţenii sunt pe locul 9 cu două puncte în plus față de argeșeni, dar şi un joc mai mult disputat.