FC Steaua București Începe Cu Stângul Europa League

FC Steaua București obține o victorie eroică în fața PAOK-ului lui Răzvan Lucescu, chiar în inferioritate numerică.

Campioana României a început excelent faza principală din Europa League. FCSB s-a impus eroic la Salonic, scor 1-0, în fața celor de la PAOK, grație reușitei lui Daniel Bîrligea. Românii au marcat în minutul 45+8: Olaru a recepționat o pasă în adâncime, l-a depășit ușor pe Michailidis și i-a pasat perfect lui Bîrligea, care nu a ratat cu poarta goală!

Campioana României a rămas în 10 din minutul 56, dar a reușit să se impună și are maximum de puncte după primele două meciuri din competiție. FCSB a câștigat un meci foarte greu la Salonic, în fața PAOK-ului lui Răzvan Lucescu, deși a plecat cu șansa a doua. Roș-albaștrii s-au impus într-un joc ce a avut multe faze electrizante și mult suspans. După două etape disputate, FCSB are 6 puncte din tot atâtea posibile. În prima etapă, FCSB a învins-o pe RFS cu un scor neverosimil, 4-1.

Sursa: Realitatea de Arges