AMICAL ÎNTRE FC MUSCELUL CÂMPULUNG ȘI ACS ZIMBRII LEREȘTI

FC Muscelul Câmpulung a jucat un meci amical împotriva echipei ACS Zimbrii Lerești, încheiat nedecis, scor 1-1.

Divizionara secundă FC Muscelul Câmpulung a susținut un joc amical la Lerești împotriva echipei ACS Zimbrii Lerești. Meciul s-a încheiat nedecis, cu scorul de 1-1. Într-o partidă care a constat din trei reprize a câte 35 de minute fiecare, golul oaspeților a fost marcat de Salihovic în minutul 80, în timp ce Găieșteanu a înscris pentru gazde în minutul 5.

Antrenorul FC Muscelul Câmpulung, Costin Lazăr, a decis să trimită în teren întregul său lot de jucători, încercând astfel să omogenizeze mai rapid relațiile de joc. Echipa de start a fost: Bălănică – Stelea, Stănici, Gîsă, Cacior – Vasile, Jenaru – Ene, Ghiță, Dumitrescu – Florică. Pe parcursul meciului au mai intrat și alți jucători precum Voicu, Bădulescu, Farcaș, Sanda, Alima, Ntamak, Longher, Coman, Stancu, Papi, Hussaini, Maapia, D. Popescu și Salihovic.

Sursa: Realitatea de Arges